4d ultrazvuk

odgovora

Objavljeno

Da li neko od vas na forumu prisutnih zna gde se u Kraljevu ili okolini moze uraditi 4D ultrazvuk,i koja je cena pregleda?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko od vas na forumu prisutnih zna gde se u Kraljevu ili okolini moze uraditi 4D ultrazvuk,i koja je cena pregleda?

Hvala

Mogu ti samo reci da je u Pancevu kada sam ja bila trudna taj pregled bio 4000din i u tu ja znam samo za dve ordinacije koje imaju 4D, to je jos uvek retkost kod nas, ne racunajuci Beograd i mozda Novi Sad.. To bi najbolje trebala da pitas ili u vasem domu zdravlja ili kod lekara kod kog vodis trudnocu, trebali bi da znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda zna o nekoj ordinaciji u Paracinu koja ima i 4D i uz to je i strucna da ga koristi?

Ja nasla nesto na netu - http://www.albaprokic.com/index.html

ali se plasim da put ne bude uzaludan jer sam imala zakazano u Zajecaru, dok mi moj i ostali ginekolozi kazu da dzaba sve kada niko od njih nema specijalizaciju za taj aparat.

Ako neko zna nesto neka pomogne.

Unapred zahvalna Vam :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda zna o nekoj ordinaciji u Paracinu koja ima i 4D i uz to je i strucna da ga koristi?

Ja nasla nesto na netu - http://www.albaprokic.com/index.html

ali se plasim da put ne bude uzaludan jer sam imala zakazano u Zajecaru, dok mi moj i ostali ginekolozi kazu da dzaba sve kada niko od njih nema specijalizaciju za taj aparat.

Ako neko zna nesto neka pomogne.

Unapred zahvalna Vam ohmy.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda zna o nekoj ordinaciji u Paracinu koja ima i 4D i uz to je i strucna da ga koristi?

Ja nasla nesto na netu - http://www.albaprokic.com/index.html

ali se plasim da put ne bude uzaludan jer sam imala zakazano u Zajecaru, dok mi moj i ostali ginekolozi kazu da dzaba sve kada niko od njih nema specijalizaciju za taj aparat.

Ako neko zna nesto neka pomogne.

Unapred zahvalna Vam ohmy.gif

Čula sam za tu ordinaciju i dr Prokića..mnoge trudnice su tu bile na 4d ultrazvuku, kažu za njega da je dobar.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u koju temu bih ovo stavila...ovde mi je najlogicnije.

slike trudnoce sa bebac portala

da li postoji neko ko je ravnodusan na ovu i sl.slike? zar 4D nije vredan,bas zbog ovoga,zbog tog osecaja? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako ćeš bebu videti kada se rodi. Svaka mama zna da je njena beba srećna u maminom stomaku i da se sigurno zadovoljno smeši. Ali, ko ima potrebu i para da vidi ovo i pre rođenja, zašto da ne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam znala da je moja beba srecna u stomaku...i imala sam potrebu da svako malo idem na UZ,nisam kupovala preskupu trudnicku garderobu ali jesam precesto isla na UZ jer mi je to unosilo mir i spokoj...i jednu veliku radost...a ta moja sreca na kraju krajeva i jeste koristila bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada sam videla moju Emiliju bila sam sokirana i mislila sam da nesto nije normalno... Smatrala sam je za cudoviste, beba koja ce biti najruznija na svetu hehehehe... kad se samo setim kako sam "vikala" preko telefona ovakve reci mojoj drugarici... Ona mi pukla od smeha i kada je videla slike rekla mi je da je to sasvim normalno i da tako izgleda svaka beba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih svima preporucila 4D, osecaj je predivan. Joj, kada se setim, ja sam to svima pokazivala, kao vidi ga, ovo mu je kicma, ovde mu se zubi formiraju, mm obavezno doda a ovo je.... :). Mi nismo placali 4D, radili smo ga dva puta, inace je 100 eura, ali posto sam njen pacijent odavno, to je islo besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene gin nijr ni pitala hocu li 4D, samo mi je ukljucila i pustila me da gledam bebu.. Bila sam u soku... Ruka, noga, kicma, lice... Kad sam videla lice, buljila sam ko da gledam neko svetsko cudo. Dala sam se na analizu bebinih crta, na koga ce da lici, hoce li biti mnog grozna :) kad je rodim... Zatim druga beba. Mogu reci da je druga lepsa (devojcica :D ). Hihihihi...

To je sve manje bitno - na color dopleru i 4D lekar mnogo jasnije vidi bebu, sve njene organe, prokrvljenost... Kvalitetnija je i jasnija slika pa su i njegovi/njeni nalazi precizniji. Njima je lakse sa novijim modelima UZ aparata. Mada, ko zna sta i kako da gleda i iskusan je, moze dobro da uoci sve sto je potrebno i sa klasicnim UZ aparatom. Ja se vise uzdam u strucnost i iskustvo lekara, nego u masine.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske zna li neka gde ima da se radi 4D, samo da nije Analife... I da je povoljnije nego kod njih....

Isla sam u 23. nedelji, ali sad imam zelju opet da odem da vidim pisonju mog malog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada sam videla moju Emiliju bila sam sokirana i mislila sam da nesto nije normalno... Smatrala sam je za cudoviste, beba koja ce biti najruznija na svetu hehehehe... kad se samo setim kako sam "vikala" preko telefona ovakve reci mojoj drugarici... Ona mi pukla od smeha i kada je videla slike rekla mi je da je to sasvim normalno i da tako izgleda svaka beba :lol:

Joj i ja kad sam videla, reko sta je bre ovo xD

A tek moj muz, jadan sav se uprpijo sta je bebi xD

Ali to je samo zato sto je glupi doktor previse brzo prelazio preko stomaka, pa nije slika mogla lepo da se formira...

Samo pare da uzmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sve manje bitno - na color dopleru i 4D lekar mnogo jasnije vidi bebu, sve njene organe, prokrvljenost... Kvalitetnija je i jasnija slika pa su i njegovi/njeni nalazi precizniji. Njima je lakse sa novijim modelima UZ aparata. Mada, ko zna sta i kako da gleda i iskusan je, moze dobro da uoci sve sto je potrebno i sa klasicnim UZ aparatom. Ja se vise uzdam u strucnost i iskustvo lekara, nego u masine.

Slazem se.Kazu da cak 4d vise sluzi da bi roditelji videli svoju bebu (citaj doktori uzeli pare) nego sto sluzi svojoj svrsi. meni je cak dr rekao, ako hoces da bacas pare na 4d idi, ali neces videti nista sto se na dopleru ne vidi. Tako da ja nisam ni otisla...Dosta mi je bilo onog prvog, pa drugog ekspertnog UZ, pa amniociteze, pa fialnog scanning- itd :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se.Kazu da cak 4d vise sluzi da bi roditelji videli svoju bebu (citaj doktori uzeli pare) nego sto sluzi svojoj svrsi. meni je cak dr rekao, ako hoces da bacas pare na 4d idi, ali neces videti nista sto se na dopleru ne vidi. Tako da ja nisam ni otisla...Dosta mi je bilo onog prvog, pa drugog ekspertnog UZ, pa amniociteze, pa fialnog scanning- itd :lol:

Jao,Seceru,pa u tome i jeste fora-da se beba pogleda na doppler ultrazvuku,a nas pregledaju na masinama starim 20-30godina,kada doplera nije bilo ni u najavi.A ovde dopller rade samo privatno i to je taj 4D(roditeljima dr pusti sliku bebe na kraju cisto da bude zanimljivo,a sam pregled je u doppleru),i ponegde u bolnici(ja konkretno sad idem na vma ,gde imaju neku krntiju od uz)I ovaj put cu ici na taj 4D ,jer na njemu cak i ja vidim skoro sve.Ma,ne moze da se poredi sa obicnim uz.Daleko smo ti mi,Seceru,od sveta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4d uz jeste skup ali kada vidis to malo stvorenjce u stomaku sta radi,kako pravi grimase i td nije ti vise bitno koliko kosta,a moze da se odvoji da se ode makar jednom u toku 9 meseci...zar ne?

u ana life/u su poskupeli....secam se da kada sam bila sa lenom standardna cena je bila 6.800 din,ako dolazis drugi put 5.500din(mislim da je tako bilo)a sada smo sa popustom platili 6.200 din a mislim da je puna cena oko 7 i nesto hiljada...u dragise misovic su mi rekli da rade 4d ali se ne dobijaji nikakve slike....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila odusevljena i sva poletna kada sam bebana vidjela na 4D ... tako je sladak ... ima moje obrascice i moj nos :D ... Moram da priznam da takav osjeaj nisam imala kada sam ga gledala na obicnom ultrazvuku jos je doktorica pola sata ganjala dobru sliku ali je beban stavio ruke ispred sebe tako da je uspjela samo profil da uhvati ... ali opet se vidi.

Isprintala mi je crno-bijelu sliku ali 4D .. MM je prokomentarisao da je "glavonja" na sta sam se ja ozbiljno uvrjedila a cerka je rekla da joj to vise lici na zeku :blink::blink::blink::blink: .... mene je šarmirao na prvu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za nedelju dana idem na taj 4D UZ. Mada, ovde u Rumuniji to oni drugacije zovu, pa sam morala da se edukujem i vidim je li to ono sto mi zovemo 4D :blink: Ovde pregled kosta 100e i radi ga specijalista ekografije (ne zamerite mi na ovako sturom prevodu), ne znam kako je tamo kod nas, rade li to ginekolozi? Jedva cekam da vidim bebicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u slov rade ginekolozi napr.moja doktorica sto mi vodi trudnocu nema 4d uz pa ja ako se odlucim da idem trazim sebi ordinaciju kod koga cu ici ko to ima svakako se placa...inace cu se jos odluciti dok mi 28.12 uradi morfologiju ploda to je ovde najvazniji pregled u trudnoci pa cemo da vidimo posle toga cu odluciti ici ili ne :) ali najverovatnije da :)

Mozes li mi molim te reci sta znaci ta morfologija ploda? Mislim kako se to radi? Jer meni je moj ginekolog zakazala pregled za 23.nedelju trudnoce koji se zove "ecografia morfologia trimestar 2",pa mozda je to pregled o kom ti zapravo govoris? Ja zaista imam problem ovde,nit znamo mm i ja rumunski,nit razumemo na engl sve te medicinske termine,a kako je sve na pregledima i nalazima u redu za sada,nekako se i ne trudimo da naucimo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u toku trudnoce isla dva puta na 4D. Prvi put u prvom trimestru, kada sam se uplasila za bebu, jer sam pila lijekove zbog eserihije... I dr mi rece- zasto placati 4D, kada ja sve u vezi bebe (njene organe i ostalo) gledam na 3D, a placas duplo manje? I tako i uradim, ali mi je ipak ukljucio i 4D da mi pokaze kako moj beban izgleda, a nije mi dodatno naplatio. Inace, 3D sam platila 20 eura, a 4D je 40 eura.

Kada je malac u stomaku malo porastao, otisli smo mm i ja zajedno na 4D i uzivali gledajuci malog vanzemaljca :P (slicicu nismo dobili, a i skroz smo se izgubili pa smo zaboravili traziti)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radi se obavezno ovde u 20 nedelji ne znam ni ja dobro slov.ali nekako natucam sa dr.malo ona srpski malo ja slov:) gledaju se svi organi bebe razvijenost svega pa neki kazu ovde koje poznajem da ukoliko nisu bili najzadovoljniji na morfologiji odu na 4d, valjda radi neki detaljni uz razlikuje se od obicnog pregleda u kompleksnosti i bas dio po dio tj. organ po organ gledaju od bubrega pluca srca mozga svega ali detaljno...nadam se da nisam toliko konfuzno objasnila :)

Nisi, naprotiv.. Ok,videcu sta je moja dr mislila pod ovim kad odem na pregled :rolleyes: Verovatno je ipak u pitanju 4D. Javicu svakako kako je bilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je i samnom ;-) Cini mi se da bih isla na UZ svakih 20 dana, da gledam bebicu :rolleyes: Bacim pogled nekad na brojac koji postoji na ovom sajtu, pa se prosto iznenadim kako dani lete.. Ma sve ce nam brze vreme prolaziti, kako se termini budu primicali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko mozda zna o nekoj ordinaciji u Paracinu koja ima i 4D i uz to je i strucna da ga koristi?

Ja nasla nesto na netu - http://www.albaprokic.com/index.html

ali se plasim da put ne bude uzaludan jer sam imala zakazano u Zajecaru, dok mi moj i ostali ginekolozi kazu da dzaba sve kada niko od njih nema specijalizaciju za taj aparat.

Ako neko zna nesto neka pomogne.

Unapred zahvalna Vam :o

Па онда по речима тих лекара испада да све ми из Зајечара идемо безвезе на УЗ, јер овде и не постоји други осим 4D. Не плаћа се и баш ми је чудно што у другим градовима је толико скупо. И у првој, а и сад у другој трудноћи, само на тај УЗ идем. И то их има 2, један у ДЗ а други у болници, па код ког лекара хоћеш тамо идеш. За приватне ординације не знам. А код ког лекара си имала заказано?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je i samnom ;-) Cini mi se da bih isla na UZ svakih 20 dana, da gledam bebicu :rolleyes: Bacim pogled nekad na brojac koji postoji na ovom sajtu, pa se prosto iznenadim kako dani lete.. Ma sve ce nam brze vreme prolaziti, kako se termini budu primicali ;)

Takodje....

1861730nbaiyhxinj.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam pre par sati na 4D UZ-u,privatno u Perinatalu.Kosta 6500 dinara,dobijaju se i snimak na cd-u i slicice. U 32. sam nedelji.

Na zalost,mm i ja NISTA nismo videli jer je bebina glava jako nisko,izmedju besike i karlicne kosti i doktor iako je pokusavao 20 minuta da je "uhvati" nije uspeo :(:( :( Video se samo profil,al je i preko njega beba stavila ruku,tako da se ni on nije jasno video.

Na kraju su nam naplatili obican uz od 4000 din. jer zaista nista,ama bas nista nismo videli .

Zeza nas beba,pa to ti je! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.